Efektīvi padomi, kā veiksmīgi atmaksāt ātro kredītu.

Pirmais un vissvarīgākais nosacījums, kurš jāiegaumē, ka kredītu var atmaksāt pirms kreditora noteiktā atmaksas termiņa. Nav jāgaida līdz kredīta atmaksas beigām – kredītu var atmaksāt jau tajā pašā dienā, kad tiek saņemta alga vai jebkādi cita veida ienākumi. Atliekot maksājumu uz vēlāku laiku, tam paredzētā nauda jau var būt “netīšām” iztērēta un tam parasti seko pirmie sarežģījumi. Tāpēc kredītu jāatmaksā savlaicīgi, pie pirmās iespējas, jo tas garantēs, ka kredīta atmaksa netiks aizmirsta vai nokavēta, jo visizplatītākā kļūda, kuru cilvēki pieļauj – atliek kredīta atmaksu uz rītdienu vai nākamo nedēļu.

Nonākot situācijā, kad kredītu nav iespējams atmaksāt un tas sāk apaugt ar soda procentiem, der atcerēties, ka veiksmīga komunikācija ar kreditoru ir 90% no veiksmīgas kredīta atmaksas. Kā rāda kredītu ņēmēju pieredze, brīdī, kad nevar atmaksāt kredītu, pavisam noteikti nevajadzētu sākt izvairīties no komunikācijas ar kreditoru. Tieši pretēji, ja redzi, ka kredītu nespēsi atmaksāt, jau priekšlaicīgi, negaidot kredīta atmaksas beigu termiņu, zvani kreditoram un vienojies par kredīta atmaksas noteikumiem. Kāpēc lai šis padoms strādātu? Tāpēc, ka dzirdot klienta ieinteresētību kredītu atmaksāt, arī kreditors pakāpsies solīti pretī, lai rastos kompromiss, kurā kreditors ir saņēmis savu aizdoto summu, bet ņēmējs vairs nebūtu parādnieks.

Gadījumos, kad komunikāciju ar kreditoru neizdodas tik veiksmīga kā cerēts, der atcerēties, ka arī personīgie kontakti un neatlaidība palīdz atmaksāt kredītu. Ja kredīta summa ir neliela, pieņemsim, līdz 100 eiro, nevajadzētu kautrēties par savu situāciju un izmantot ģimenes locekļu, draugu un paziņu palīdzību. Protams, šajā gadījumā jārēķinās ar to, ka naudu neviens tāpat neaizdos, nāksies stāstīt par savu aizņēmuma mērķi kā arī atmaksa būs jāveic ilgtermiņā un pa daļām, tomēr labāk ātrāk atmaksāt ātro kredītu, nekā ļaut tam pāraugt tādā summā, kuras dēļ cilvēki ir gatavi pamest valsti, lai dotos uz ārzemēm strādāt un pelnīt naudu kredīta atmaksai.

Tiem, kuri ir aizņēmušies vairākus kredītu vienlaicīgi, vislabākais risinājums ir visus kredītus apvienot vienā lielā kredītā. Šis kredīts kalpo kā visu kredītu atmaksas summa, kuru ņēmējam jāatmaksā pa daļām ilgākā laika periodā.

Latvijā šobrīd ir divas iespējas, kā veikt kredītu apvienošanu, jeb pārkreditēšanu ar pakāpenisku atmaksu. Pirmajā gadījumā jādodas uz banku, bet otrajā jāslēdz līgums ar Latvijas alternatīvo finanšu pakalpojumu asociāciju – lafpa.lv